Ayazma Cd. Ferdağ Sk. No:11 Çağlayan – Kağıthane / İST.
info@yenihuzurtipmerkezi.com
0 212 224 70 86
           
Bizi Takip Edin
MEDİKAL ESTETİK

GÜZELLİĞİ KEŞFEDİN !

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Medikal Estetik Nedir ?

Estetik Tıp, sanatsal bir bilimdir. Cildin, yüzün, vücudun görünüşünü, dokusunu ve konturunu düzeltmek için çeşitli prosedür ve tetkiklere dayanan, tıbbın gelişmekte olan bir dalıdır.

Kişinin estetik ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla çeşitli tedaviler sunan bu alan, aynı zamanda doğal ve sağlıklı görünümü korumak amacıyla da sağlık rutininin bir parçası olmuştur.

Medikal estetik, non-invaziv veya minimal invaziv teknolojileri ve teknikleri barındırır, genel anestezi olmadan ve dokular kesilmeden yapılır. Medikal estetikteki invazivprosedürler, genellikle cilt veya cilt altına yapılan enjeksiyonları gerektirir. Bu sayede kırışıklıkları gidermek, aşırı terlemeyi engellemek, daha hacimli bir dudak yapısına sahip olmak ve cildin yaşlanmasını geciktirmek mümkündür.

Medikal estetik alanının uluslar arası çapta hızlı gelişimi, hastaların ameliyat gerektirmeyen gençleştirme prosedürlerini talep etmelerinden dolayıdır. İnsanların bu prosedürleri istemelerinin nedeni, hasta olmalarından dolayı değil, daha iyi görünmek ve daha iyi hissetmek istemelerinden dolayıdır. Bu hasta profili, odağın, hastalığın teşhisi ve tedavisi olduğu tıbbın diğer alanlarından farklı olarak medikal estetik ve estetik cerrahiye özgüdür. Medikal estetik bu nedenle benimsenmiş olsa da estetik cerrahinin yerine geçmez. Bu iki disiplin arasında sinerjistik bir ilişki vardır.

Hastane Yönetimi

Dolgu ve Botoks ile Yüz Estetiği

Farkında değiliz ama her yıl kırışıklıklarımıza yenileri ekleniyor. Yaşla beraber kontur kaybı, derinleşen mimik çizgileri gibi estetik sorunlar baş gösteriyor.

Enjeksiyonla Kırışıklık Tedavisi

Yaşlanmayla birlikte yüzde oluşan yüzeysel ve orta derece kırışıklıklarda botoks ve dolgu uygulamaları hala en etkili yöntemler arasında yer alıyor. Botoks uygulaması kırışıklıkları azaltır ve yeniden oluşmalarını önler.

Botoksun Kırışıklıklar Üzerindeki Etkisi

Yaşlanmaya bağlı oluşan cilt kırışıklıklarından kurtulmak için uygulanan botoks aslında "ClostridiumBotulinum" adlı bakteriden elde edilen kasları felç edici etkisi olan bir toksindir. Botox, içine enjekte edilen kası bir süreliğine kısmi olarak hareketsizleştirip dondurur.

Verilen toksinin dozu çok düşük olduğu için etkisini sadece uygulandığı bölgedeki kaslarda gösterir ve vücuda yayılım yapmaz. Artık kasılmayan kaslar da kırışıklığı açar. İşlem uzun süre tekrarlandığında bu kırışıklıkların ciltte kalıı derin izler oluşturulması da engellenir.

4200

Memnun Hastalar

26

Sağlık Departmanları

214

Odalarımız

324

Personel Sayısı
ArabicEnglishRussianTurkish
Rahim Filmi